Domů CZ/SK MMA Šéf RFA Boris Marhanský: My bojovníky nepřeplácíme! Dáváme jim jen to, co...

Šéf RFA Boris Marhanský: My bojovníky nepřeplácíme! Dáváme jim jen to, co si zaslouží

Zdroj: Tyka17, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Real Fight Arena (RFA), nová československá organizace MMA, už od začátku svádí s konkurencí těžké boje. Naposledy musel promotér organizace RFA Boris Marhanský reagovat na obvinění, že přeplácí bojovníky.

Zdroj: Tyka17, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Organizace RFA vtrhla na československou scénu bojových umění jako uragán. A svůj první turnaj plánuje na květen 2022. Do své “stáje” organizace získala bojovníky jako jsou Tomáš Deák, Leo Brichta nebo Jozef Wittner. Také Patrik Kincl prozradil, že je s touto organizací v kontaktu a má k ní momentálně blíže, než ke konkurenční organizaci OKTAGON MMA.

Promotér organizace OKTAGON MMA Ondřej Novotný si stěžoval na nekalé praktiky vedení RFA. Mluvil o obcházení manažerů, přeplácení bojovníků ve stylu XFN nebo o návratu do 90. let, kdy rozhodovaly “svaly”, a ne korektnost, slušnost a rozumné jednání a dohody.

Promotér RFA Boris Marhanský v rozhovoru pro iSport reagoval na to, že se chystá “přeplácet” bojovníky.

“Nepřeplácíme. Pravdou je, že naše strategie je taková, že chceme podporovat naše bojovníky jako bojovníky ze zahraničí. Na to se zaměřujeme. Proto můžeme zvýšit jejich odměny tak, aby byly normální. Rozhodně to není nic, co by bylo nějak přestřelené. Všechny platy jsme nastavili tak, aby se vešly do našeho rozpočtu,” řekl Marhanský.

“Takže to vůbec není tak, že bychom jen od boku stříleli nějaké cifry. Vše je naplánováno a vypočítáno tak, aby nám to vyšlo. Je ale pravda, že někteří bojovníci dostávali v jiných organizacích velmi málo peněz. A my, když jim dáváme normální peníze, tak sice někdo může říct, že je to přeplácení, ale já si myslím, že je to prostě adekvátní částka, kterou si zaslouží.”

Boris Marhanský také prozradil, na základě čeho se vypočítávají prémie pro jednotlivé zápasníky. Není to kvůli jejich marketingovému využití a za počet sledujících na sociálních sítích. Ale jen na základě sportovní výkonnosti.

“Jejich cena u nás se odvíjí především od jejich skóre. Čím lepší má bojovník výsledky, tím vyšší je odměna. Nezakládáme si tedy na popularitě na Instagramu, ale na profesionalitě a výkonu. Mladý bojovník, který začne, udělá dobré výsledky a bude mít kvalitní zápasy, může po nějaké době dostávat vyšší honorář,” dodal.

Zdroj: iSPort | MMA Fanatik

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

* vyžadováno
A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.
/ ( mm / dd )
Exit mobile version